Tvoros – vienas pagrindinių teritorijos elementų

Naudojamos ribų žymėjimui, atsitvėrimui, saugumui užtikrinti, taip pat puikus savito dekoro elementas, kuris sukuria tvarkingą ir išbaigtą aplinką. Nors visos tvoros atlieką tą pačią funkciją, jos yra skirstomos į keletą skirtingų rūšių: metalines (segmentines) , medines, tinklines.

Metalinės (segmentinės) tvoros statomos įrengiant joms tvirtą metalinį arba mūrinį pamatą, tačiau ištisinio pamato tokio tipo tvoroms tikrai nereikia. Šio tipo tvoros yra stabilios, tvirtos ir ilgaamžės. Metalinės tvoros gali būti labai aukštos, vidutinės ar visai žemos, tai priklauso nuo Jūsų noro ir skonio. Tokio tipo tvortos gana pigios ir saugios, o jų pasirinkimo galimybės labai plačios – nuo meniškų, kalvio gamybos iki modernių ir šiuolaikiškų.
Medinės tvoros – natūralios, suteikiančios jaukumo, greitai populiarėjančios. Anksčiau medines tvoras buvome pratę matyti tik mažų miestelių ar kaimų kiemuose, tačiau tokio tipo tvoros sparčiai populiarėja. Tai ekologiškas produktas, gaminamas iš vis atsinaujinančių resursų. Medinių tvorų segmentus galima papuošti įvairiais raižiniais, ornamentais, kurie suteiks Jūsų aptvertai erdvei išskirtinumo.
Tinklinės tvoros – tai bene pigiausias ir greičiausiai įrengiamas tvoros variantas. Tinklinės tvoros gaminamos įvairių spalvų, storių ir net skiritngų pinimo variantų. Tokio tipo tvoros yra cinkuotos, apsaugotos nuo korozijos, todėl jų tarnavimo laikas gana ilgas. Statant tinklines tvoras rekomenduojama kas 2,5m įrengti atraminius stulpelius, kurie sutvirtins tvorą ir neleis jai deformuotis.
Tai tik pagrindinės ir dažniausiai įrengti pasirenkamos tvoros, kurios idealiai atitinka kainos ir kokybės santykį. Yra dar daugiau skirtingų tvorų, o kokias pasirinksite prisklausys tik nuo Jūsų asmeninio skonio ir finansinių galimybių.