Kaip gaminamos trinkelės?

Trinkelės viena patvariausių ir ilgaamžiškiausių dangų, kuri atspari oro sąlygoms, erozijai, idealiai tinkanti takelių, aikštelių, kiemų, gatvių, šaligatvių, laiptų dengimui. Trinkelės gali būti gaminamos iš įvairių medžiagų, todėl galima išgauti įvairių spalvų mozaiką. Tačiau kaip ir iš ko gaminamos trinkelės?

Populiariausios ir dažniausiai naudojamos trinkelės – betoninės. Tokio tipo trinkelėms gaminti naudojamos nerūdijančios žaliavos – smulkus ir stambus užpildas (smėlis, granitinės atsijos), rišamosios medžiagos (cementas) ir priedai (granito atsijos, pigmentai). Viena iš svarbiausių gamybos technologijų operacijų – betono mišinio paruošimas. Sumaišius visus sudedamuosius komponentus turėtumėte gauti mišinį, kuriame prasidėtų fizikinė ir cheminė sąveika – smulkiosios ir stambiosios dalelės pasidengia vienodu cemento sluoksniu, skiedinys skirstosi tolygiai.

Pasigaminus skiedinį, prasideda trinkelių formavimo procesas. Trinkelės gali būti presuojamos arba liejamos. Presuotos trinkelės gaminimo būdas pigesnis ir patvaresnis, liejamos trinkelės nėra tokios atsparios gamtos poveikiui kaip presuojamos, tačiau jas galima išgauti įvairesnių spalvų, dažnai jų paviršius būna dailesnis, galima išgauti raštus. Gaminant trinkeles jos yra dedamos į norimas formeles, tada formas su užpildytų skiediniu reikia suvibruoti, kad paviršiuje atsirastų puta (akytas sluoksnis), tada trinkelės paliekamos sustingti ir po paros laiko jau galima pradėti trinkeles išimti iš formų ir stebėti rezultatus.

Nors trinkelių gaminimo procesas atrodo labai lengvas ir nesudėtingas, tačiau namuose trinkeles pasigaminti gali būti sudėtinga, todėl visada rekomenduojama kreiptis į specialistus, kurie atsakys į visus rūpimus klausimus ir padės priimti geriausią sprendimą.