Smėlis

Smėlis – kaip ir žvyras yra natūrali medžiaga, kurios nereikia papildomai apdoroti, ji kasama jau tinkama naudojimui. Smėlis yra kasamas smėlio karjeruose, randamas keletos rūšių, kurios pasižymi skirtingomis savybėmis, kurios priklauso nuo vietovių, kuriose jis yra iškasamas. Dažniausiai smėlis yra skirstomas pagal dalelių dydį, kurios gali būti nuo 0,06 mm iki 2 mm skersmens.

Smėlio panaudojimo galimybės:

  • Greičiausiai visi, išgirdę žodį smėlis, pirmiausia pagalvojame apie stiklo gamybą. Jis panaudojamas langų stiklų, stiklinės taros, kineskopų gamybai. Stiklo gamybai naudojamas kvarcinis smėlis, kuris ir yra vienas iš populiairiausių smėlio rūšių.
  • Smėlis pasižymi gera garso izoliacija ir puikiai apsaugo nuo gamtos poveikio, todėl tinka perdangoms.
  • Smėlis naudojamas kaip statybinių mišinių užpildas, kuris surišamas tam tikra rišamąja medžiaga (cementu, kalkėmis ar kitomis). Taip pat silikatinių gaminių, plytų gamybai.
  • Smėlis puikiai tinka kaip filtravimo medžiaga, todėl dažnai pritaikomas filtrų gamyboje.
  • Smėlis taip pat tinkamas kiemų dekoravimui, takelių, aikštelių, vaikų žaidimų aikštelių įrengimui.
  • Smėlis nepakeičiama priemonė keliuose, nes jo ir druskos mišiniu žiemą barstomi keliai ir takeliai.

 

Prieš įsigyjant smėlio, turite nuspręsti, kur jį naudosite, nes tik taip galėsite žinoti kokio stambumo smėlio Jums reikės, nes nevisada smulkesnis smėlis gali būti pakeičiamas stambesniu ir atvirškčšiai. Todėl prieš įsigydami smėlio pasitarkite su specialistais, kurie padės priimti geriausią sprendimą.