Skalda ne tik dekoravimo elementas

Skalda – natūrali medžiaga, tačiau iškasama ne tokiu pavidalu, kokiu yra naudojama, ją papildomai dar reikia apdirbti. Skalda išgaunama trupinant ir skaldant įvairias mineralines uolienas. Viena pagrindinių uolienų, iš kurių gaminama skalda, yra dolomitas.

Skalda yra ilgaamžė ir tvirta medžiaga, kurios panaudojimo galimybės itin plačios: 

    • Skalda kaip ir kitos medžiagos labai dažnai naudojama statybų pramonėje. Ji naudojama kaip pagrindas trinkelių klojimui, takų, įvažiavimų tiesimui. Sutankinta skalda yra labai patvari todėl gali atlaikyti net sunkiasvorią techniką. 

    • Skalda taip pat naudojama kelių tiesimui. Tai kelio pagrindui naudojama medžiaga, nuo kurios priklauso kelio tvirtumas. Prieš pradedant lieti asfaltą, kelias yra padengiamas skaldos ir žvyro mišiniu, kuris yra atsaprus šalčiui ir apsaugo asfalto dangą nuo neigiamo gamtos poveikio. 

    • Bene geriausiai visiems žinoma skaldos panaudojimo sritis – dekoravimas. Dėl spalvų ir stambumo įvairovės, skalda turi itin platų asortimentą, kuris puikiai tinka gėlynų, takelių įrengimui ir dekoravimui. Skalda yra viena pigiausių dangų, į ją taip pat galima sodinti augalus, po skalda medžių šaknys išlieka gyvibingos, o augdamos neiškraipo skaldos, nes ji prisitaiko prie šaknų linkimo. 

Renkantis skaldą svarbiausia žinoti, kur ji bus naudojama, nes tik taip galėsite teisingai nuspręsti koks kiekis skaldos reikalingas, nes nuo skirtingos panaudojimo vietos yra rekomenduojamas skirtas skaldos sluoksnis.