Laiptai iš trinkelių

Laiptai turi itin didelią įtaką namo estetiniam vaizdui ir yra laikomi namo vizitine kortele. Iš tokių pat trinkelių, kuriomis išklotas kiemas pagaminti laiptai atrodo itin skoningai. Tinkamai suderinus kiemo ir laiptų spalvas galima išgauti puikų rezultatą.

Gaminant laiptus iš trinkelių reikia paruošti pagrindą, ant kurio bus klojamos trinkelės. Vienos pakopos laiptams galima sukloti vejos arba gatvės bortus, juos užbetonuoti ir ant viršaus klijuoti trinkeles. Daugiau nei vienos pakopos laiptams rekomenduojama pilnai betonuoti pagrindą su armavimu. Trinkelės prie pagrindo klijuojamos elastiniais, šalčiui, karščiui bei drėgmei atspariais plytelių klijais.

Svarbiausia planuojant laiptus tinkamai nustatyti reikiamą pakopų skaičių, aukštį  ir plotį. Tinkamai apskaičiuotos pakopos suteikia laiptams patogumo, estetiškumo, laiptai neatrodo griozdiškai. Standartinis laiptų pakopos aukštis yra – 15-17 cm, o jos plotis 30-40cm. Laiptų pakopos turi būti šiek tiek pasvirusios į priekį, kad lietaus vanduo nutekėtų greičiau, mažiau vandens susigertų į trinkeles, o žiemą būtų sumažinta ledo susidarymo tikimybė.

Rengiant laiptus iš trinkelių rekomenduojama jas perkeisti, kad nesigautų ištisinių siūlių. Taip pakopos bus papildomai sutvirtintos “perrišant” trinkeles, bus tvirtesnės ir apsaugotos nuo išsikraipymo. Laiptų paviršiams geriausia rinktis betonines, klinkerines ar akmens trinkeles, nes jos turi neslidų paviršių.