Kaip tinkamai prižiūrėti trinkeles

Standartinių trinkelių dangos grindinius galima plauti aukšto slėgio plovimo įranga. Po tokios procedūros gali būti išplauta dalis trinklelių siūlių medžiagos, todėl baigus plovimą reikia į tarpelius užluoti užpildus. Plauti patariama ne dažniau kaip kartą per metus ar net dvejus ir tai daryti geriausiai po žiemos, pavasarį, kai grindinys yra jau ne pirmą sezoną. Naujai sudėtas trinkeles pirmus metus reikia valyti rankomis.
Jei ant trinkelių dangos yra tepalo, alyvos ar kuro dėmės, jų pašalinimui naudojamos tik specialios cheminės priemonės skirtos betoniniams pagrindams.

Būna, kad ant sudėtų trinkelių atsiranda baltų dėmių, kurios labiau išsiryškina ant tamsaus paviršiaus. Dažniausiai jos atsiranda po lietaus garuojant vandeniui. Ilgainiui tokių dėmių turėtų mažėti, o galiausiai ir visai nelikti. Tačiau, jie toks vaizdas vistiek erzina, jas galima valyti smarkiai praskiesta acto rūgštimi.
Panaikinti žoles bei sąmanas nuo trinkelių grindinio galiam naudojant herbicidus, tik prieš tai išnagrinėjus sudėtį bei rekomendacijas. Yra dar vienas patikimas naikinimo būdas naikinant smulkią augmeniją – ant trinkelių pabarstant kalkių.

Labai svarbus aspketas apsaugoti trinkeles nuo apžėlimo – trinkelių tarpai turi būti visiškai užpildyti. Siūlių užpildams galima naudoti smulkų smėlį, smulkią skaldelę, smulkintą granitą bei specialias rišamąsias medžiagas. Svarbiausia, kad tarpai visada būtų užpildyti, tada juose neatsiras galimybės augti žolėms, neprisikaups šiukšlių.
Žiemą užsidėjusio ledo tirpdymui kartais naudojami įvairūs mišiniai. Tokiu atveju labai svarbu atkreipti dėmesį į sudėtį. Joje negali būti sulfatų, kurie gali sukelti betono koroziją. Naudoti galima tik chloridus. Nepatartina kapoti ledą smailiu ar aštriu įrankiu. Nuo šiurkštaus mechaninio poveikio gali paviršiuje likti žymių bei suskeldėti trinkelės. Saugiausias būdas pašalinti susidarusį ledą – barstymas valgomąja druska. Ją galima naudoti vieną arba sumaišant su smėliu. Tai yra bene patikimiausias, saugiausias ir pigiausias būdas šalinant ledą.