Kaip kloti trinkeles – trinkelių klojimo technologija

Trinkelių klojimas kaip ir visi statybiniai darbi reikalauja pasiruošimo ir tm tikrų, specifinių žinių. Prieš pradedant darbus reikėtų susipažinti su pagrindiniais trinkelių klojimo etapais, apskaičiuoti kie ir kokių medžiagų prireiks projekto įgyvendinimui. Trinkelių klojimas susideda iš kelių, paprastų eta[ų, kuriuos trumpai ir aptarsime.

  1. Pačiame pirmame etape nustatomi sklypo kontūrai bei aukščiai. Tiksliam aukščio nustatymui naudojamas nivelyras. Šiame etape taip pat reikia įvertinti ar bus reikalingi nuolydžiai, jei namas stovi žemiau nei trinkelėmis klojamas sklypo dalis, reikėtų numstyti trapus, į kuriuos subėgtų lietaus vanduo ir jis nepasiektų namo pamatų.
  2. Antrame etape prasideda kasimas, kurio metu nustatomas ir įvertinamas gruntas, nustatomas kokiu gyliu reikia kasti. Idealiausias gruntas – priesmėlis, tokio grunto užtenka nukasti 40-45cm, tačiau tokio tipo gruntas sutinkamas itin retai. Jei rastas gruntas molis – nukasti teks 50-60cm.
  3. Trečiajame etape prasideda sluoksnių pyimas bei tankinimas. Jei po grunto nukasimo dugnas yra molis, dugną reikia padengti 5-10cm sluoksnio smėliu, kuris turi būti gerai sutankintas vibro plokšte. Po smėlio sluoksnio pilamas 30-35cm sluosnis žvyro, kuris taip gerai sutankinamas vibro plokštės pagalba. Po sutankinto žvyro sluoksnio eina skaldos pasluoksnis. Geriausias skaldos pasirinkias – dolomitinė, nes ji itin patvari ir atspari. Skaldos sluoksnis rekomenduojamas apie 15cm dalyje, ant kurios važiuos automobiliai, o vaikščiojamoje dalyje užteks 5-7cm. Skalda yra stambi todėl os sutankinimui prireiks 200kg ar sunkesnės vibro plokštės. Suklojus ir sutankinus visus šiuos sluoksnius, pilamas išlyginamasis – atsijų sluoksnis. Šiam sluoksniui užteks 1-4cm atsijų. Šis pagrindas taip pat turi būti sutankintas, o atsijų perteklius pašalintas.
  4. Ketvirtas etapas, bene pats maloniausias iš visų etapų, nes jo metu jau galima rinktis trinkelių spalvą ir raštą. Išsirinkus trinkeles, pradedami klojimo darbai. Klojant trinkeles, rekomenduojama jas imti iš sirtingų padėklų, kad nesiskirtų trinkelių spalva. Suklojus trinkeles, jas reikia pervažiuoti vibro plokšte, trinkelių tarpus užpildyti atsijomis.