Kaip išsirinkti jums tinkamas trinkeles

Trinkelės tai itin tvirta ir ilgaamžė danga, naudojama takų, aikštelių, šaligatvių, laiptų, kiemų ar kitų vietų grindimui. Grindinio trinkelės gaminamos iš molio, akmens, betono, klinkerio ar granito. Vienomis tvirčiausių grindinio trinkelių laikomos betoninės, kurios bene dažniausiai ir pasirenkamos. Norint išsirinkti geriausiai Jums tinkančias trinkeles turite atsakyti į keturis klausimus, kurie padės priimti geriausią sprendimą

Stačiakampė ar nestandartinės formos trinkelė?

Kvadratinės ir stačiakampio formos trinkelės dažnai vadinamos standartinėmis, jos puikiai tinka kiemams, takeliams, terasoms, aikštelėms ir kitiems grindinio paviršiams, kurie nebus veikiami didžiulių apkrovų. Nestandartinių formų trinkelės – kaulo formos ar banguotos pasižymi didesniu tarpusavio sukibimu ir gali atlaikyti didesnias apkrovas. Tokių formų trinkelės tinka ir kiemuose ir vietose, kurios yra veikiamos iti didelės apkrovos.

Ar norite spalvų ant savo grindinio?

Jei norite savo kieme spalvų, turite tiksliai nuspręsti kokių, nes ne visų medžiagų trinkelės gali būti norimos spalvos. Klinkerinių trinkelių spalva išgaunama degimo procese ir gali būti nuo smėlio spalvos šviesumo iki anglies juodumo. Iš akmens gaminamos trinkelės turi gana siaurą spalvų gamą, dažniausiai gaminamos pilkos, rusvos arba juodos. Bene didžiausią spalvų pasirinkimą turi betoninės trinkelės, jų spalva išgaunama įmaišant specialių dažų. Betoninių trinkelių spalvų gama nuo baltos iki juodos, o norintiems išskirtinumo galima rinktis dviejų spalvų trinkelę vienoje: kai pusė trinkelės rudos, o kita juodos spalvos arba kitų spalvų derinių.

Kokio storio trinkelė reikalinga Jūsų grindiniui?

Privačiuose, pramoniniuose bei komerciniuose objektuose grindinio reikalavimai yra skirtingi. Takams, takeliams ir terasoms privačiuose namuose rekomenduojamas 5cm betoninės trinkelės storis, nuo 4,5cm klinkerinės, nuo 3cm akmens trinkelės storis. Grindinio dalims, ant kurių važiuos lengvasis transportas – nuo 6 cm betoninės trinkelės, nuo 4,5 cm klinkerinės trinkelės, nuo 5 cm akmens trinkelės. Pramoninių ir komercinių objektų grindinio apkrovas apskaičiuoja konstruktoriai ir parenka geriausai apkrovas atlaikantį trinkelės storį. Tokio tipo grindiniams rekomenduojamos betoninės trinkelės nuo 8 iki 15cm storio.

Kokią pinigų sumą galite skirti trinkelėms?

Pigiausias, ilgaamžiškas ir patikimas variantas yra betoninės trinkelės. Dauguma betoninių trinkelių yra pagamintos vibropresavimo būdu ir atitinka visus grindiniui keliamus reikalavimus. Antra trinkelių grupė pagal kainą yra akmens trinkelės. Tačiau jomis retai klojami dideli plotai, jos dažniausiai pasirenkamos kaip papildomos, estetinę funkciją turinčios trinkelės. Jomis pagražinami kiemo kraštai ar takeliai. Brangiausios, tačiau daugiausiai privalumų turinios trinkelės – klinkerio. Jos patvarios, ilgaamžės ir suteikia grindiniui itin estetišką vaizdą.

Atsakę į visus šiuos klausimus išsirinksite idealiai Jums tinkančias trinkeles, o jei vis dar kyla klausimų – susisiekite su mūsų konsultantais, kurie padės priimti geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį sprendimą.